Як дезінфікувати стоматологічні медичні вироби
На ваші запитання відповідає Роман Колесник, завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров’я МОЗ України
В Україні є два документи, які регламентують стерилізацію медичних виробів у стоматології:
- Наказ МОЗ «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров’я» від 11.08.2014 року № 552 (далі — Наказ № 552);
- Наказ МОЗ «Про затвердження табеля оснащення обладнанням одного робочого місця лікаря-стоматолога та зубного техніка» від 11.04.2005 № 158 (далі — Наказ № 158).
Згідно з Наказом № 552 проводити очищення, дезінфекцію та стерилізацію медичних виробів необхідно виключно в окремому приміщенні. Такі ж вимоги регламентує Наказ № 158.
Окрім того, виробники інструментів для стоматології також не рекомендують використовувати повітряні стерилізатори та сухожарові шафи.
У разі якщо використовуєте одне й те саме приміщення і для стерилізації, і для надання стоматологічних послуг, то на медичні вироби потраплять біологічні рідини та мікроорганізми. Після цього вироби вже не будуть стерильними. Тому обов’язково проводьте дезінфекцію стоматологічних виробів в окремому приміщенні.